В България стартира второто издание на Future Agro Challenge
Победителят в състезанието на национално ниво ще представи страната ни на финалите в гръцката столица Атина, където ще получи популярност и шанс за откриване на инвеститор
Джуниър Ачийвмънт България стартира второто издание на Future Agro Challenge – световният шампионат за иноватори, мечтатели и лидери, които желаят да променят ежедневния ни живот чрез земеделието и храната. Очаква се в състезанието отново да се включат над 25 държави от цял свят, като крайния срок за кандидатстване тази година е 30 юни.
Future Agro Challenge иска да открие, подпомогне и финансира компании с оригинални, творчески, практически приложими и екологично съобразни идеи, които дават иновативни решения на належащите икономически и екологични проблеми, свързани със селскостопанския сектор. До 30 юни българските агро предприемачи със стартиращ бизнес или идея за такъв ще могат да се включат в състезанието и да кандидатстват със своята иновативна идея.
Участниците, които подадат заявки, отговарящи на критериите за кандидатстване, ще бъдат поканени на специално събитие на 10 юли 2015 г. в София. Екипът на Джуниър Ачийвмънт работи за създаването на мрежа от ментори и партньорски институции, които да окажат подкрепа на участниците в процеса на кандидатстването, разработването и презентирането на идеите на сцена.
Авторите на най-добрите проекти ще посетят Европейския парламент в Брюксел по покана на евродепутата Владимир Уручев и ще се запознаят на място с работата на Комисията по земеделие и развитие на селските райони (AGRI).
Победителят в състезанието на национално ниво ще представи страната ни на финалите в гръцката столица Атина, където ще получи популярност и шанс за откриване на инвеститор. Победителят в Атина ще бъде отличен с титлата “Най-добрият агро иноватор за годината” и ще получи международно медийно отразяване, с което гарантирано ще достигне до широка аудитория. Скоро организаторите ще обявят и допълнителни ресурси, с които ще подпомогнат спечелилия стартиращ бизнес да развие и разшири дейността си.
