Новини

Набират се проектни предложение по "Младежи в риск"

Общото финансиране по програмата е 1 849 412 евро

Министерството на образованието и науката обяви  началото на втория конкурс за набиране на проектни предложения по програма „Младежи в риск“. В рамките на процедурата общините или сдружения от общини  ще имат възможност да подготвят и подадат проектните си предложения по компонент 2: Грижа за деца в риск.

Целта на програма „Деца и младежи в риск” е да допринесе за подобряване на благосъстоянието на децата и младежите в риск. Програмата има три компонента: Грижа за младежи в риск, Грижа за деца в риск и Изграждане на капацитет.

Компонент „Грижа за деца в риск” ще подпомага дейности, свързани с по-добра подготовка за училище за деца от социално слаби семейства, включително роми; по-добри социални умения на децата на възраст 3 – 6 години; по-добри езикови умения за децата от ромски семейства, които говорят на езици, различни от български.

Компонент 2 „Грижа за деца в риск” е ориентиран към децата в риск от социално изключване поради бедност и недостатъчно образование чрез мерки в областта на образованието от ранна детска възраст.

Ще бъде предоставено финансиране за индивидуални проектни предложения със следните основни резултати: ефикасни и ефективни мерки, насочени към уязвимите групи деца и младежи в риск. Общото финансиране е в размер на 1 849 412 евро.

Минимална стойност на финансирането е 200 000 евро, а максимална стойност е 250 000 евро

Крайният срок за подаване на проектите е 5 септември 2013 г. 

Общите цели на Финансовия механизъм на ЕИП 2009 – 2014 са да допринесе за намаляване на икономическите и социалните различия в Европейското икономическо пространство и да укрепи двустранните взаимоотношения между държавите донори и държавата бенефициент чрез финансова помощ. При изпълнението на Финансовия механизъм на ЕИП ще се спазват високи принципи на прозрачност, ефективност и ефикасност на разходите, както и на принципите на добро управление, устойчивост, равенство на половете и равен старт.

 

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *