Новини

Четири балкански страни намаляват тарифите за роуминг

Черна гора, Сърбия, Босна и Македония се споразумяха постепенно да намалят тарифите от 1 януари 2015г., до нивото на цените в ЕС.

Четири балкански страни подписаха в понеделник споразумение за намаляване на цените за роуминг в региона до нивата в ЕС, съобщава АФП.

Правителствата на Черна гора, Сърбия, Босна и Македония се споразумяха постепенно да намалят тарифите за роуминг от 1 януари 2015г., до нивото на цените в ЕС.

В момента клиентите на мобилни услуги на Балканите плащат такси за роуминг 10 до 20 пъти по-високи от тези в ЕС.

От юли ЕС намали таксите за роуминг на половина, като целта е да се постигне пълно отпадане на таксите от 2016г.

„Това е регионална инициатива и модел за сътрудничество, който създава основа за подобряване на живота на гражданите и сближаването им с европейските стандарти”, заяви сръбският министър на търговията Расим Ляич.

Четирите страни ще поискат Брюксел също да хармонизира таксите за техните граждани, посещаващи ЕС.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *