НовиниУслуги

В Стара Загора заработи инфоцентър за еврофондовете

Финансирането е осигурено от ОП „Техническа помощ”

Новият Областен информационен център беше представен днес в Стара Загора. Проектът се реализира в партньорство с Областна администрация, Европейски информационен център „Европа Директно” и Агенцията за регионално икономическо развитие, съобщиха от общината.

Финансирането е осигурено от ОП „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие.

Проектът е на стойност 499 510 лева и е с продължителност 36 месеца. Информационни центрове ще има във всичките областни градове в страната, които ще предоставят информация и консултации на общините, бизнеса, неправителствените организации и всички заинтересовани от възможностите за получаване на безвъзмездна финансова помощ за реализиране на проекти по оперативните програми, финансирани от Структурните и Кохезионния фонд на ЕС.

Областния информационен център няма да се разработват проекти, а ще се предоставя информация на потенциалните бенефициенти. За 35 месеца се предвижда да бъдат проведени три регионални конференции, организирани 186 информационни събития в общините, в които да участват 5 328 души и да бъде отговорено на 1 805 запитвания.

Областният информационен център се намира на бул. „Митрополит Методий Кусев” №9 и работи от 09.00 до 17.00 ч.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *