НовиниОбразование

70 ученици взеха участие във „Финансов иновационен лагер”

Инициативата се организира от Джуниър Ачийвмънт и Ситибанк България

70 ученици от цяла България демонстрираха икономическите си познания по време на първото национално ученическо състезание по финансова грамотност „Финансов иновационен лагер”. Отборът победител в надпреварата спечели журито с идеята си за създаване на мобилно приложение, наречено „Fuppi”. “Fuppi” съвместява в себе си функционалностите на социалните медии, както и на наръчник за финансова грамотност. Младите икономисти получиха наградите си от г-н Стефан Фелстийн, бизнес мениджър на Ситибанк България и г-жа Милена Стойчева, изпълнителен директор на Джуниър Ачийвмънт България.

Първото издание на ученическото състезание „Финансов иновационен лагер”  е кулминация на програмата за финансова грамотност и банков мениджмънт на Джуниър Ачийвмънт и Ситибанк България. В рамките на програмата участниците влязоха в онлайн симулационна игра по банков мениджмънт, поставяйки се в ролята на истински банкери и решаваха казус, като най-добрите от тях получиха правото да участват във финалното състезание – „Финансов иновационен лагер”. 

По време на състезанието младежите решаваха казус, свързан с разработването на иновативен финансов продукт/услуга или иновация в начина на ползване и предоставяне на вече същуствуващите финансови услуги от гледна точка на потребителите. Разпределени в 10 отбора по 7 ученика, младежите имаха на разположение компютър с интернет и 5 астрономически часа, за да подготвят решението си. Доброволци от Ситибанк България помагаха на участниците с консултации и съвети, като в края на състезанието отборите презентираха пред жури своите идеи.

Инициативата „Финансов иновационен лагер” е най-значимото събитие в календара на програмата за финансова грамотност и банков мениджмънт на Джуниър Ачийвмънт и Ситибанк България. Проектът дава възможност на младите и амбициозни ученици да вникнат в реалните условия на бизнеса, да се запознаят с добрите практики и да се научат за икономически модели и инструменти за управление, прилагани на практика във финансовата сфера. 

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *