Новини

До 15 октомври ДФЗ ще изплати субсидиите на пчеларите по НПП 2014-2016

За 2015 г по схемата са предоставен 119 кредита за над 550 хил. лева

Приключи приемът на заявления за изплащане на безвъзмездна финансова помощ по Националната програма по пчеларство (НПП) 2014-2016 г. за пчелари, изпълнили инвестициите си по мерки Б „Борба срещу вароатозата”, В „Мерки за подкрепа на извършването на физико-химичен анализ на пчелния мед” и Г „Мерки за подкрепа на подновяване на пчелните кошери в Европейския съюз”. В предвидените срокове в ДФ „Земеделие“ са подадени 1 478  заявления за плащане от подписаните с кандидатите 1 776 договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по НПП.  

Схемата за кредитиране със средства на ДФ „Земеделие” на лица с одобрени проекти по НПП се прилага за четвърта поредна година. Така се дава възможност на по-голям брой пчелари да осигурят необходимия им финансов ресурс за реализация на одобрените проекти по мерки Б и Г от програмата – за разходите за закупуване на препарати за борба срещу вароатозата, за закупуване на кошери, пчелни семейства и пчелни майки. 

 За 2015 година по схемата за кредитиране са предоставени 119 кредита на стойност 551 694 лв., при лихвен процент в размер на 5% годишна лихва.

 Крайният срок за всички плащания към пчеларите за прием 2015 г. е 15 октомври.  

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *