ЕК организира конкурс за млади учени
Тази година инициативата ще се проведе в Братислава
Европейската комисия ще проведе своя 24-тия конкурс за млади учени в Братислава. Целта на организаторите е да привлекат най-добрите студенти, които се занимават с наука в определени области, които да се съизмерват със световните достижения в съответните области, както и да насърчи сътрудничеството между младежи, които се вълнуват от науката от различни страни.
Европейският конкурс дава възможност на студентите да се конкурира с най-доброто от своите съвременници на европейско равнище, да се срещнат хора с подобни способности и интереси, както и да се запознаят с някои от най-известните учени в Европа. По този начин, Комисията се стреми да засили усилията, положени във всяка участваща страна за привличане на млади хора към кариера в областта на науката и технологиите.
Кандидатстването става с представянето на технически писмен доклад по научна тема и нагледни материали
Могат да участват лица на възраст от 14 до 21 години от 41 страни по света. Проектите, които кандидатстват трябва да са продукт на индивидуална работа или най-много на екип от трима човека.
Награди
Ще бъдат раздадени три първи награди по 7 000 евро, три втори награди по 5 хиляди евро, три трети награди по 3 500 евро, както и една допълнителна награда – 5 00 евро.
Краен срок за кандидатване: 21 септември 2012 г.
Повече информация за конкурса и начините за кандидатстване, може да намерите тук.