НовиниУслуги

Инфо ден за ОП Административен капацитет в Пловдив

Финалният семинар на програмата ще бъде на 25 октомври в София

Информационен ден за кандидатите по ОП Административен капацитет се провежда днес в град Пловдив. Събитието ще се състои от 10:00 часа в Общинския съвет, съобщиха от Управляващия орган на програмата.

Ще бъдат представени четири процедури, които могат да финансират проекти на обща стойност от 15 млн. лв. А това са схемите „Ефективна координация и партньорство при разработване и въвеждане на политики”, „Транснационално и междурегионално сътруднчество”, „Транснационално и междурегионално сътруднчество” и  „Подобряване на обслужването на гражданите и бизнеса, в това число чрез развитие на електронното управление”.

Експертите от Управляващия орган ще представят насоките и формуляра за кандидатстване по откритите процедури, както и бюджета и допустимите разходи. Присъстващите на форума ще бъда запознати и с най-често допусканите от бенефициентите грешки при изпълнение на проекти по тази програма.

Общо 7 информационни дни в цялата страна са предвиден за периода от 5 до 25 октомври 2010 г., като първият форум ще се проведе в град Ловеч. Серията от срещи с бенефициенти ще приключи в София през следващата седмица.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *