Новини

Парламентът одобри новият регионален министър

За пръв път в 130 годишната история на министерството поста на строителен министър поема жена

Със 116 гласа „за“, 37 „против“ и двама въздържали се депутатите одобриха кандидатурата на Лиляна Павлова. След вота тя положи клетва пред парламента, съобщи „Фокус“.

Павлова, която заемаше поста зам.-министър в Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ), заменя на поста Росен Плевнелиев, който подаде оставка след като се кандидатира за президент. В сряда премиерът прие оставката на досегашния министър и съобщи името на заместника му. 

„Ще има приемственост в министерството и ще засилим още повече скоростта по осъществяването на приоритетите. Работим експертно, за да надскочим високата летва, която Росен Плевнелиев постави“, коментира пред журналисти в парламента след избирането си новият регионален министър.

Като приоритет в работата си тя посочи довършването на ОП „Регионално развитие”, както и започването на програмата за енергийна ефективност на жилищните сгради.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *