НовиниФинанси

Европейският банков орган се мести в Париж

Европейският банков орган, чиято централа е в Лондон, ще напусне британската столица заради предстоящото излизане на Обединеното кралство от ЕС и ще бъде преместен в Париж, предадоха Франс прес и Ройтерс, съобщава economynews.bg.

Париж и Дъблин получиха еднакъв брой гласове след три кръга гласуване, в които участваха министри от 27-те държави членки, оставащи в ЕС след Брекзит.

Затова се наложи победителят да бъде определен на случаен принцип и естонският председател на срещата изтегли името на френската столица, посочиха дипломатически източници. Франкфурт, водещ финансов център на ЕС, където се намира и Европейската централна банка, загуби надпреварата на по-ранен етап.

По-рано Съветът на ЕС определи Амстердам за следващото седалище на Европейската агенция по лекарствата.

Гласуването също премина през три кръга, крайният резултат в третия кръг също завърши с реми и накрая печелившият пак бе определен с жребий.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *