НовиниУслуги

Министерски съвет с проект по ОП Административен капацитет

Една година е срокът, в който всички предвидени дейности трябва да се завършат

Усъвършенстването на системата за оценка на изпълнение на държавните служители е инициативата, която получава безвъзмездна помощ по Оперативна програма Административен капацитет. Стойността на проекта е 827 606 лв. Управляващият орган на програмата е сключи договор с Администрацията на Министерския съвет в края на април, става ясно от съобщение за медиите. Срокът за изпълнението на проекта е 12 месеца.

Основната цел е да се обвърже оценката за работата на служителите с постигнатите от тях резултати. Това ще повиши както мотивацията на отделния служител, така и качеството на предлаганите от администрацията услуги като цяло. Изпълнението на проекта ще премине през няколко етапа. Те включват преглед на действащото законодателство и подготовка на предложения за промени в нормативната база, създаване на нов модел за оценка на изпълнението, въвеждане на готовата схема на всички нива в държавната администрация.

До 2013 г. цялата сума, която трябва да се изплати в подкрепа на държавното управление от схемите на ОП Административен капацитет е 181 млн. евро. От тях 154 млн. евро е безвъзмездната помощ от ЕС, а 27 млн. евро идват от националния бюджет.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *