НовиниОколна среда

Подписаха последния договор за строителство по водния цикъл на Габрово

Проектът се реализира по ОП „Околна среда“

Кметът на Габрово Таня Христова подписа вчера последният договор за строителство по проекта за водния цикъл на града. Договорът е за реконструкцията на пречиствателната станция за питейни води (ПСПВ). Той се финансира от Оперативна програма „Околна среда 2007-2013 г.” и е на стойност 12,4 млн. лв. За изпълнител на строителните дейности е определен консорциум „Чиста вода Габрово 2012“.

Проектът предвижда рехабилитация и реконструкция на съществуващите съоръжения. С цел преобразуването на пречиствателната станция от едностъпална в двустъпална ще се проектират, изградят и въведат в експлоатация нови съоръжения. По този начин ще се постигне оптимизиране на технологията на пречистване, подобряване качеството на пречистената вода, ще се подобрят условията за работа, както и значително ще намалеят разходите за експлоатация и поддръжка.

Със старта на реконструкцията на пречиствателната станция за питейни води, Община Габрово изпълни всички ангажименти по провеждане на обществени поръчки и сключването на договори за строителство по този проект. Водният цикъл на града, включва още рехабилитация на водоснабдителната и канализационната мрежа в три линейни части, както и реконструкция на пречиствателната станция за отпадъчни води, се казва в съобщение на МОСВ.

Проектът за водния цикъл на гр. Габрово е един от трите „големи проекта” в изпълнение по ОП „Околна среда 2007-2013 г.”. В резултат на реализацията му ще бъде рехабилитиран около 32 км. водопровод, около 14 км. ще е изградената нова канализация, съществуващата канализация ще бъде рехабилитирана с 623 м.. Ще бъде изграден един напорен резервоар и изградена една нова помпена станция, а други три ще бъдат ремонтирани.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *