Фондация „Рокфелер” приема проектни предложения за преодоляване на глобалните проблеми
Конкурсът 2012 Innovation Challenge ще присъди до девет гранта всеки в размер от 100 хиляди щатски долара
Индивидуални кандидати и екипи от цял свят с креативно мислене и идеи насочени към решаването на световните проблеми могат да подават проекти до 25 май тази година, информира Ijnet.org. Инициативата е 2012 Innovation Challenge и се организира от фондация „Рокфелер” по повод 100-годишнината от създаването и.
Конкурсът е създаден с цел да открие и отличи най-добрите идеи, които биха се превърнали в добра основа за човечеството да се справи с належащите проблеми в различните географски ширини по земята.
Допустимите участници по поканата са физически лица, организации и формални или неформални обекти като асоциации, студентски групи и за кандидатите няма ограничения за възраст и националност.
В проектното си предложение, което следва да бъде написано на английски език, лицата трябва да посочат кое е иновативно за проекта им, както и да опишат влиянието и обхвата на идеята и контекста, в който ще бъде реализирана.
Проектните предложения могат да са насочени в една от общо три допустими категории:
– използване на данни за подобряване качеството на живот на бедните и уязвими общности в градовете;
– подобряване на ефективното използване на водите за напояване в земеделския сектор;
– стимулиране на младите хора да се занимават със селско стопанство.
От общо 15 финалиста максимум девет проекта ще бъдат одобрени и ще получат финансиране за реализация на стойност 100 000 щатски долара.
Краен срок за подаване на проекти: 25 май, 2012 г.
Повече информация за конкурса може да намерите на официалната му страница.
Редактор: Силвия Савова
